Всі на боротьбу з Наполеоном

Медичні новини / Четверг, Ноябрь 8th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Всі на боротьбу з Наполеоном

Крейсер від братів Рукавишникова

Підписки на військові потреби — славна сторінка в історії російського купецтва. Правда, ще в XVIII столітті передплати відбувалися, як правило, на наполегливу «побажанню» влади. Ситуацію переламала Вітчизняна війна 1812 року: внески стали робити добровільно. У липні під час зустрічі з імператором Олександром I московські купці за якихось півгодини пожертвували колосальну суму — 2 млн 400 тис. Рублів. Зберігся «Список купців-жертводавців на потреби війни 1812 року, нагороджених бронзовою медаллю Будинки Московського Градського суспільства». У списку — 325 осіб, які зробили значні пожертви на військові потреби.

Тільки грошима комерсанти внесли більше 10 мільйонів рублів. Але вони жертвували і провізію, посуд, обмундирування, зброю, будували богадільні для калік і престарілих воїнів. Такий же піднесення патріотичних почуттів був пов’язаний з Кримської, Російсько-турецької 1877-1878 років, Російсько-японської, Першої світової війнами. Досить сказати, що на пристрій крейсерського флоту (уряд звернувся до народу із закликом взяти участь в його створенні) московські купці зібрали понад 400 тисяч рублів. З них 12 тисяч — брати-комерсанти Рукавишникова.

У тифозну хату ввійде.

Неврожайні роки регулярно накривали російську село масовим голодом і спалахами смертельно небезпечних хвороб — холери, висипного тифу, віспи. Під час голоду 1839-1840 років російське купецтво під егідою Комітету для розбору і піклування осіб, які просять милостиню, влаштовувало «столи для бідних». Великі московські комерсанти на власні кошти засновували «безкоштовні трапези». На зібрані «по колу» кошти закуповувалася провізія, яка доставлялася в регіони лиха.

Під час голоду 1881 року в Тамбовської губернії відзначилася представниця відомого купецького роду Мамонтових художниця Марія Федорівна, по чоловікові Якунчикова. Вона не тільки організувала безкоштовні їдальні для голодуючих селян, але почала роздавати селянка-умільцям роботи, подавши тим самим приклад багатьом сучасникам. Крім того, купчиха стала скуповувати по селах старовинні вишивки, які представляли художній та історичний інтерес.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Великий суспільний резонанс отримав страшний голод 1890х років. На боротьбу з ним були кинуті сили інтелігенції, чиновництва, вищого дворянства. Не залишилося осторонь і купецтво. Панянки з кращих купецьких будинків прагнули в глибинку, щоб взяти особисту участь у допомозі голодуючим. Катерина Беклемишева, уроджена Прохорова, організувала їдальню для голодуючих і лікарню для тифозних в Чернігівському повіті, заразилася на висипний тиф.

Дивно читати про це сьогодні, але були багаті купецькі доньки, які обмежували себе в звичних задоволеннях: відмовлялися відвідувати бали і вечори, переставали шити сукні у дорогих кравчинь, а на зекономлені гроші купували їжу і одяг для голодуючих.

Сто рублів за квітка

До кінця XIX століття суспільство стало більш раціональним і менш милосердним. Доводилося шукати нові форми, щоб зацікавити нудьгуючу публіку потребами простих людей. У купецьких особняках стали влаштовувати благодійні бали і маскаради, концерти і спектаклі, лекції та виставки. Заможні люди, жартуючи, кидали сто рублів за квітка, отриманий з рук красуні-купчихи або популярної актриси. Господині відомих московських «купецьких» салонів — Маргарита Морозова (уроджена Мамонтова), Варвара Морозова (уроджена Хлудова), Зінаїда Морозова (уроджена Зіміна) — згуртовували навколо себе найрізноманітніші суспільні сили, від консервативних до ліберальних і навіть радикально налаштованих.

Особливою популярністю серед московської публіки користувалися благодійні Вербну базари. Їх щорічно проводили в залах Благородного зборів, де збирали кошти для дитячих попечительств Московської міської Думи. Кілька років пристроєм цих базарів займався Олексій Бахрушин, представник великого купецького роду Бахрушин і засновник унікального Театрального музею в Москві. Маргарита Морозова згадувала, як під час Вербної базарів вони з сестрою Оленою «. І ще з якою-небудь дамою продавали шампанське. Для цього нам відводили цілий кут в Великому Колонній залі, К. А. Коровін писав для нас декорацію. Наприклад, я пам’ятаю, раз він написав Венецію. Все це було дуже ефектно влаштовано, і збиралися величезні гроші за кілька днів, поки тривав базар «.